Bērnu ballītes

Bērnu ballītes ikvienai gaumei – ko atcerēties, lai tās izdotos neaizmirstamas?

Bērnu ballītes, ja tās vēlies rīkot pats saviem spēkiem, būs liels izaicinājums, jo jāņem vērā daudz dažādi faktori, tostarp jārēķinās ar bērnu mainīgajām vēlmēm, īstu kņadu un neplānotām situācijām. Kādas ir idejas lieliskai bērnu ballītei, kuru neaizmirsīs Tavs mazais, kur tādu sarīkot un kam pievērst uzmanību pirms pasākuma īstenošanas? Turpini lasīt rakstu un iepazīsties ar padomiem, kas noteikti noderēs, rīkojot ballītes gan brīvā dabā, gan mājās vai kādās izklaides vietās!

Atrakcijas un jautras spēles ir tikai daļa no pasākuma gados jaunākajiem cilvēkiem, un bez tās ir virkne citu noteikumu un pienākumu, kas jāveic, lai pasākums, kas ir, piemēram, dzimšanas diena vai izlaidums, izdotos. Ko der atcerēties?

Visa pamatā – pasākums, kas atbilstu bērna interesēm!

Lai bērns būtu priecīgs, ballītei ir jābūt atbilstošai viņa tā brīža interesēm, liekot aizrauties elpai katra sīkuma pavadītam. Kas ir būtiski faktori, lai jubilārs justos iederīgi un ērti savā ballītē?

 • Scenārijs. Noteikti spēļu un aktivitāšu plānošanas laikā konsultējies ar bērnu – noskaidro, kas viņam patīk, ko viņš vēlētos, bet ko tieši pretēji – negribētu redzēt savā ballītē. Lai viesus ieinteresētu vēl pirms ballītes apmeklēšanas, iesaki jubilāram ideju aprunāties ar pārējiem, tādējādi ikvienam liekot justies gaidītam.
 • Telpas iekārtojums. Tematika un noformējums ir ļoti svarīga bērnu pasākuma sastāvdaļa. Visam jābūt saskanīgam un vienotam. Arī iekārtojuma plānošanas procesā noteikti iesaisti bērnu, tas ļaus uz pasākumu paskatīties ar bērnu pašu acīm, sniedzot dažādas interesantas idejas.
 • Ēdieni. Uzkodas, dzērieni un dažādi našķi – bez tiem nevar iztikt nevienā bērnu ballītē. Tiem ir jābūt gan saldiem, gan sāļiem, ļaujot katram no ciemiņiem atrast ko garšīgu. Arvien populārāki kļūst busiņi, kurus iespējams izīrēt bērnu ballītes laikā.

Kad esi apzinājis bērna intereses, nepieciešams virzīties tālāk organizēšanas procesā. Kas vēl veicams?

Bērnu ballītes plāns – pamats, lai viss izdotos!

Katrā pasākumā plāns ir būtiska sastāvdaļa, lai viss izdotos. Pasākuma plānošanas procesā Tev nepieciešams izveidot plānu, kurā iekļauti dažādi ar gaidāmajiem svētkiem saistīti jautājumi, piemēram:

 • kad un cik ilgi paredzēta katra atrakcija un spēle?
 • kas būs īstais brīdis, lai ēstu kūku?
 • līdz cikiem ballīte paredzēta?
 • ko darīt, ja ārā gaidāms slikts laiks, bet aktivitātes paredzētas āra apstākļiem? U.c.

Gatavība dažādām situācijām ir svarīga. Trūkumus ne vienmēr pamanīs bērni, bet viņu vecāki noteikti. Un Tu taču nevēlēsies, lai pēc Tavas ballītes sāktu klīst baumas?

Ielūgums

Arī ielūgumam jāpūt pieskaņotam pasākuma tematikai. Ir svarīgi, lai ielūguma teksts būtu precīzs. Tajā noteikti jāiekļauj:

 • pasākuma laiks un vieta;
 • informācija par tematiku;
 • cita informācija, ja tā ir specifiska un noteikti jāzina (piemēram, ja tā ir baseina ballīte, tad jānorāda informācija par peldkostīmu nepieciešamību).

Norises vietas izvēle – ne mazāk svarīgs faktors

Lai ballīte izdotos un visi to atcerētos, nepieciešams izvēlēties tematikai un aktivitātēm atbilstošu vietu. Ja vietas izvēle rada grūtības un pieejamie finanšu līdzekļi atļauj, iespējams ballītes sarīkot arī publiskās vietās. Esam apkopojuši dažas biežākās ballīšu vietas, kas patiks teju ikvienam bērnam, un tās ir:

 • McDonalds;
 • Lido;
 • Tallink;
 • Zelta boulings u.c.

Ja vēlies savam bērnam rīkot ballīti, bet Tavi līdzekļi ir ierobežoti, atceries – visus sagatavošanās darbus vari veikt kopā ar ģimeni un draugiem, pasākuma vadītājs obligāti nav nepieciešams un klauns, kas izklaidēs bērnus, arī nē. Bērnu ballītes ir īpašas ar tajās valdošo atmosfēru – ja bērns un viņa ciemiņi būs apmierināti ar aktivitātēm un spēlēm, sajūtot īstu jautrību, Tu būsi panācis, ko vēlējies – sarīkojis neaizmirstamu ballīti!