Pasākumi, kurus vērts apmeklēt 2018. gadā!

Apskatīsim, kurus pasākumus ir vērts apmeklēt Latvijā 2018. gadā. Dažādās pilsētās notiek visdažādākie pasākumi. Piedāvājam apskatīt, mūsuprāt, spilgtākos gaidāmos pasākumus.

Starptautiskais ledus skulptūru festivāls

Kad? 09.02 – 11.02.2018

Kur? Jelgava

Starptautiskais ledus skulptūru festivāls, kas notiks Latvijas ziemas vidū, ir viens no izcilākajiem kultūras pasākumiem valstī. Šogad svinības – festivāls notiek 20. reizi. Lai svinētu šo dzimšanas dienu, aplūkotu mūsu pagātni un redzētu mūsu nākotni, mēs esam padarījuši mūsu tēmu lakonisku, bet jēgpilnu – viss ir par sapņiem! Jelgavas ledus skulptūru festivāls ir izaudzis un attīstījies savas dzīves laikā kā viena no svarīgākajām Eiropas ledus skulptūrām un viena no visvairāk gaidāmajām ledus skulptūrām Baltijā. Tās pieaugošā popularitāte apmeklētāju un mākslinieku vidū ietvēra festivālus TOP 10 lielākajās ledus skulptūru sacensībās.

Šī gada festivālā piedalīsies 30 skulptori no 10 valstīm, kas apstrīd jaunos idejas un idejas un apgūst jaunas metodes, lai izceltu oriģinālo radošo darbu. Tiks veikti skulptori no Latvijas, Lietuvas, Īrijas, Krievijas, Bulgārijas, Ukrainas, Portugāles, Nīderlandes, Norvēģijas un Ķīnas. Savos mākslas darbos sniega ledus tēlnieki kā piemērots un aizraujošs materiāls skulptūru izgatavošanai ne tikai skatītājiem, bet arī pašiem degustētājiem, jo ​​ir zināms mazais materiāls, tā caurspīdība, trausla tekstūra un fakts, ka tas ne vienmēr ir vispieņemamākais.

 

Latgales podnieku dienas

Kad? 26.04 – 28.04.2018

Kur? Rēzekne

Potera diena ir keramikas un viņu mīļotāju tikšanās, viņi apvieno visus Latgales māla meistarus – tos, kas mācījās skolās, prusaki, kuri apguvuši māla prasmes ar veco kapteini un tiem, kuri cenšas iemācīties māls, izmantojot savu mācīšanos.

 

Muzeju nakts

Kad? 19.05.2018.

Kur? Visa Latvija

Gada muzeja gada nakts tēma ir “Cradle”, kuras cienītāji ir tie, kas rada un aizsargā šūpuļus, izsauc un iesaista cilvēku bērnus, idejas un lielus darbus mūsu kopīgās nākotnes stiprā spēkā.

Muzeju nakts ir Eiropas mēroga kultūras pasākums, kad maijā naktī durvis ir atvērtas lielākajai daļai valsts muzeju un piedāvā īpašus pasākumus bez maksas.

 

Lattelecom Rīga maratons

Kad? 19.05 – 20.05.2018

Kur? Rīga

Ja jūs nekad neesat bijis Rīgā, tad maratons vai pusmaratons ir labs iemesls apmeklēt kādu no skaistākajām Baltijas jūras piekrastes pilsētām. Kopš 2007.gada Rīgas maratona dziesma atbilst AIMS standartiem, un kopš tā laika maratons ir ieguvis starptautisku atzinību.

Pirmais Rīgas pilsētas maratons, ko organizēja Rīgas dome, notika pirms 26 gadiem – 1991. gadā. Jāatzīmē, ka Rīgā pavadītais maratons bija populārs astoņdesmito gadu vidū, kad Rīgā notika maratona dienas, no daudziem Latvijas čempionātiem maratona sacensības norisinājās Rīgas robežās. Tomēr pirmie lielie masu maratoni ir Tautas dziesmu maratoni, kas apvienoja salīdzinoši daudzus skrējējus. Lai gan visi dalībnieki nevēlējās pabeigt maratona distanci, tomēr pirmais “Tautas dziesmas maratons” sasniedza 10 000 dalībnieku sacīkstēs.

Līdz šim lielākais dalībnieku skaits tika sasniegts 2016. gadā, kad visos maršrutos tika reģistrēti 33 599 dalībnieki no 65 valstīm, no kuriem 1 759 maratoni, 4 313 pusmaratoni, 6 512 – 10 km attālumi, 12 482 – 5 km attālumi, 1 660 – ģimenes un 8664 citi Rimi bērnu dienas attālumi.

 

Ceriņu svētki Dobelē

Kad? 26.05.2018.

Kur? Dobele

LOperas gabali, kurus izpilda labākie Latvijas mūziķi un solisti kopā ar pušķu vīģu smaržu, ir neaizmirstams pasākums. Dobele Cerai dārzs ir viens no lielākajiem lagūnu dārziem Eiropā.

Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica”

Kad? 16.06.2018 līdz 21.06.2018

Kur? Visā Latvijā

Šī gada festivāla tēma ir “Jāņi. Ziedēšana”, un festivāls beidzas ar Vasaras saulgriežu svinībām visos Latvijas un Rīgas reģionos.

“Baltica” ir nozīmīgs notikums Baltijas tautām, demonstrējot tradicionālās kultūras vērtības – dziesmas, instrumentālā mūzika, narrations, lugas, dejas, kā arī tautas lietišķās mākslas, amatniecības un citu tautas kultūras izpausmju formas.

Festivālā piedalās etnogrāfiskie ansambļi, folkloras grupas, tautas mūzikas grupas, stāstītāji un citi individuālie izpildītāji.

Latvijā pirmais festivāls “Baltica” notika 1988.gadā, ieviešot Nacionālās neatkarības kustību. Latvijas valsts simtajā gadā – 2018. gadā festivāls Latvijā notiks vienpadsmitajā reizē.

 

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki

Kad? 30.06.2018 līdz 08.07.2018

Kur? Rīga

Rīgā no 30. jūnija līdz 2018. gada 8. jūlijam notiks Latvijas valsts simbolu XXVI Vispārējās latviešu dziesmu un XVI deju svētki. Svētku nedēļa ir XXV Vispārējās latviešu dziesmas un XV deju svētku kulminācijas punkts, kuras organizatori – Latvijas Nacionālais kultūras centrs – un amatieru kolektīvi ir sākuši sagatavoties tūlīt pēc iepriekšējām.

Svētku nedēļā Rīgā ieradīsies 40 000 dalībnieku no 118 Latvijas pašvaldībām, kā arī citām pasaules valstīm, kurās latvieši uztur un attīstīs Dziesmu un deju svētku tradīcijas. Septiņās dienās viņi piedalīsies vairāk nekā 54 pasākumos – kora, dejas, pūtēju orķestra, kriketa, tautas mūzikas, vokālo ansambļu, folkloras kopu uc koncertu programmu, latviešu tautas tērpu šovu, tautas mākslas izstādes un amatieru teātra izrādes. Svētki uz vietas (maksas un bezmaksas pasākumi) varēs redzēt 500 000 apmeklētāju (Latvijas iedzīvotāju skaits – 1,96 miljoni).

Galvenie  notikumi

XXVI Vispārējās latviešu dziesmu un XVI deju svētku atklāšanas ceremonija notiks 2018. gada 1. jūlijā ar tradicionālo Doms baznīcas garīgo mūzikas koncertu, kam seko festivāla dalībnieku svētki gar Rīgas ielām. Pārgājušo krāšņa tautas tērpu pāri stundu beigsies ar atklāšanas pasākumu, kas paredzēts Dziesmu un deju svētku dalībniekiem.

Paredzamākie notikumi ir deju konkurss “Maras zeme” un noslēguma koncerts “Star Trek”. Daugavas stadionā aptuveni 17 000 dejotāju pateiks bagāto Latvijas vēsturi, piedaloties tautas deju soļu, ornamentu, mūzikas, enerģijas, ritma un krāsu apritē caur laukumu.

Svētku nedēļas kulminācija ir noslēgtais koncerts “Star Trek”, kurā 12 000 balsu dziedātāju koris uzstāsies trīs stundu koncertā Mežaparka Lielajā estrādā, kur izskanēs visspilgtākie Latvijas profesionālās koru mūzikas darbi. Pēdējais koncerts nodos Sabdison naktī, pievienojot skatītājus viņu balsīm un turpinot līdz rīta gaismai.

 

Baltā nakts

Kad? 08.09.2018

Kur? Rīga

Šī viena nakts apvieno mākslas, mūzikas, teātra, cirka, dejas, filozofijas, antropoloģijas un virtuves ēdienus, lai radītu vienotu vēstījumu par laiku un vietu, kurā mēs dzīvojam.

Forumā “Baltā nakts” jaunais uzsvars tiek likts uz sabiedriskām vietām: vietām, kas ir pamestas vai parasti ir slēgtas sabiedrībai, izolētas pilsētu teritorijas, vietas, kas ir pilsētas vēstures sastāvdaļa, un kas atkārtoti atklāj māksliniekus jaunos un, bez šaubām, neparastos veidos .

 

Latvijas valsts simtā dzimšanas diena

Kad? 18.11.2018

Kur? Visa Latvija

1918. gada 18. novembrī Latvijas Tautas padome pasludināja Latvijas Republiku pašreizējā Latvijas Nacionālajā teātrī.

18.novembrī Latvijā un pasaulē, ģimeņu un draugu lokā pilsētas ielās un laukumos mēs svinam savu 100. dzimšanas dienu.

Visi notikumi, kas saistīti ar Latvijas gadsimtu, ir apskatāmi: lv100.lv

 

Autors: Abra Kadabra

Lai dzīvo Abra Kadabra!